WWE TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WWE TR

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Amerikan Güreşi Nedir [ Geniş Anlatım ]

YazarMesaj
The Great Khali
Yeni Üye
Yeni Üye
The Great Khali

Amerikan Güreşi Nedir [ Geniş Anlatım ] Empty
MesajKonu: Amerikan Güreşi Nedir [ Geniş Anlatım ]   Amerikan Güreşi Nedir [ Geniş Anlatım ] EmptyC.tesi Şub. 13, 2010 1:08 pm

Amerikan Güreşi Nedir?

Herkes merak eder amerikan güreşi nedir?İki kişinin kavgasımı, güreş için acı çekmekmi, yoksa hayatın kendisimi.Aslında amerikan güreşi bunların hepsinin karışımıdır.Yazıma başlamadan önce ilk olarak ufak bilgiler vermek istiyorum.Amerikan güreşi'nin yurtdışındaki adı aslında profesyonel güreştir ondan yabancı birine American Wrestling derseniz o nedir diye tanım verir.Çünkü amerikan güreşi amerika'da yapılan olimpik güreşleri bile içine alan bir tanımdır.Amerika olimpik güreşi amatör olarak görür ama bize göre onlar profesyoneldir Türkler'de bunun için bu spora amerikan güreşi der.

Amerikan Güreşi Spormudur?

Aslında gerçekte hayır.Sebebi ise maçın başından sonuna kadar ayarlıdır.Fakat bunu sadece şirketin yöneticileri ve güreşçiler bilir.Türkçe terimi Eğlence Sporudur yani eğlendirme amaçlı spor.Yani Güreşi insanlar spor kategorisine sokmaz.Eğlence sporuna sokar

Amerikan Güreşi Gerçekmidir?

Türkiye'deki pek çok insan yanlış kanalları izleyip yanlış bilgiye kapılıyor.Güreşteki vuruşlar gerçek olmasada güreşte yapılan ufacık yapılan hareket bazen güreşçinin kariyerine son verir.Oralarda kullanılan hardcore(sonra bahsedeceğim) vs vs'te gerçekten can acıtır.

Güreşte Kan Var Mıdır?

Bu soruya yok diyen adama iki cevap verirdim.Ya hiç maç izlememiş.Yada WCW izliyor.Kan güreşte genellikle haftalık şovlarda değilde PPV(Pay Per View)aylık sipariş üzerine dijital uydudan izlenen asıl özel maçlarda çok sık gözükür.

Kanın Sırrı Nedir?

Aslında genelde jiletle yapılır.Ama bu her şirket için geçerli değildir bazı şirketler gerçekçiliği önde tutmak için hardcorelardan alınan darbelerdede yapıyor.Jilet olayına geri dönelim.Mantığı şudur kameraların göstermediği bir anda adamın alnını jiletle kesmesi.Alında hiç damar olmadığından hem zararsız hemde daha çok kan çıkıp tüm yüze yayılır.Ondan güreşte vücudda kan nadir gözükür.Hep yüzdedir.

Güreş ve Kan

Türkiye'de artık her gün insanlar amerikan güreşine sahte,yalan,saçmalık,gerçektende vurmuyorlarki tarzı şeyler söylemeye başladı.Ama kısa süre önce Eddie Guerrero adlı efsane kalp yetmezliğinden gitti.Ben burda bu yazıyı türkiye'de yapılan bu yanlışı düzeltmek için yazıyorum.Güreşte kan yok diyenlerin alnını karışlarım.Öncelikle güreşçiler her gün kendini 300 400 kere tahtalara atıyor.Bunun karşılıklarında aldıkları paraya değmez.Bunları ne için mi yapıyor bazı kendini bilmezleri eğlendirmek için.Karşılığına bakın.Owen Hart öldü.Eddie Guerrero öldü bilmem kim öldü.Bunların hepsi sizin için sizi eğlendirmek için hayatını tehlikeye atıp öldü.Hele Mick Foley adlı bir güreşçinin bir maçında kulağı koptu.Bir maçta da kafesin üstünden spikerin masasına balıklama atladı.Bu adam bu kadar şey yaptı.Sabu'yu örnek vermek gerekirse kırılan kemik sayısını gerçekten ben unuttum.Bunlar normal bir güreşçi için hiçde iyi şeyler değil.Ama bizim için yapıyorlar.Siz o sıcak koltuklarınızda otururken onlar her gün acıdan ölüyor.İsteseler başka mesleklerde bulunabilirler ama sırf bizim bu sporu sevmemiz için çalışsın yorulsun ter döksün bazıları ölsün.Ama biz hala sahte diyelim.

Amerikan Güreşi Nedir [ Geniş Anlatım ]
1 sayfadaki 1 sayfası